Tri bodky

Autor: Martin Smetrik | 28.6.2006 o 8:58 | Karma článku: 4,62 | Prečítané:  826x

Tri bodky dokážu povedať veľa. Dokážu povedať viac, než je ten, kto ich použije, schopný vôbec povedať. Možno práve preto ich použije. Možno nimi povedať všetko to, čoho sa bojí, z čoho sa teší, veci, o ktorých možno ani on sám netuší, že v ňom sú. Môžu vyjadrovať sklamanie, túžbu a všetko to, čo niekedy nepovie, pretože nevie ako to povedať alebo má strach to povedať.

Sú dokonalé a predsa nedokážu vyjadriť to, čo by som chcel niekomu povedať ja. Chcel by som povedať, že mi je to všetko ľúto, že som sa zachoval ako hlupák. Že som odhodil všetko to, z čoho som sa tešil a z čoho som mal radosť, že som odohnal niekoho, koho som ľúbil bez toho, aby som o tom vôbec vedel. Že som jednoducho zrazu mal pocit, že sa všetko to krásne vytratilo a ja to nechcem alebo nedokážem opätovne nájsť. A že po čase mám pocit, že sa mi to predsa len podarilo, našiel som ten chýbajúci kúsok a chcel by som všetko vrátiť späť tak ako bolo. Neviem ako, sám si to neviem vysvetliť, prišlo to všetko tak, ako to prišlo aj prvýkrát. Zatiaľ čo vtedy sme mali času ešte veľa, teraz nám už ten čas chýba. Za hlúposť sa platí.

Veľa veci si uvedomíme až vtedy, keď už je neskoro. Klišé, ale zároveň aj osvedčená pravda. Ľudia, na ktorých nám záleží a ktorých ľúbime, sú pre nás niečo, čoho krásu a vzácnosť si neuvedomujeme až do momentu, keď zrazu už vedľa nás nie sú. Obzrieme sa dookola a miesto vedľa nás je prázdne. Okolo nás chodia zašednuté postavy, no tá jedna, po ktorej pátrame pohľadom, je už dávno za rohom a kráča preč, na ulici cítiť len vôňu indického korenia z neďalekej reštaurácie. Snažím sa natiahnúť ruku, ale asi to už nemá zmysel, tá vzdialenosť je už žiaľ príliš veľká.

Tri bodky sú málo...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?