Most

Autor: Martin Smetrik | 21.8.2006 o 12:09 | Karma článku: 3,09 | Prečítané:  967x

Blog je velmi dobra terapia. Aspoň pre mňa. Viem, je to z mojej strany značne sebecké, ale skutočne niečo napíšem, len keď sa necítim dobre. Trochu sa za to aj hanbím, na druhej strane, keď je človek štastný a zamilovaný, príliš veľa času mu na písanie neostáva.

Píšem. Moja najlepšia kamarátka Janka vie, že sa stalo niečo veľmi zlé zakaždým, keď sa jej v mailboxe odo mňa objaví dlhý mail. Dobré veci sa ľahko oznamujú, hovoriť o všetkých tých krásnych veciach, keď ste zamilovaný, ide tiež samo, keď však dopadne na človeka samota a smútok, ľahšie sa o tom skôr píše, než rozpráva...
      
Dnes jej asi napíšem veľmi dlhý mail. Vyznie to tak trochu zmätene, pretože v posledných týždňoch som jej hovoril len o tých pekných zážitkoch. Asi bude prekvapená a nebude tak trochu chápať...to však ani ja.

Kamarát nedávno napísal, že je pre neho veľmi ťažké prejsť cez imaginárny most predstavujúci vzťah s jeho bývalým. Aj ja mám svoj most - ten môj však predstavuje to krásne, čo ma s mojím priateľom spája. Všetko okolo bolo ideálne - vtáčiky lietali okolo, slniečko svietilo, hviezdy na oblohe boli každý deň bližšie. Most stál pevne, bežné otrasy sme prestáli bez problémov. Včera sa ten most zatriasol a zopár tehál z neho spadlo priamo na mňa. Stál som tam bez slov a počúval. Slzy sa mi tlačili do očí a v hrdle mi narástol obrovský balvan. Keď som po chvílke ostal stáť sám, čakajúc na nástupišti a nebolo už pred kým tie slzy skrývať, pomaly som si sadol na lavičku. Ľudia na zastávke sa nechápavo dívali a ja som tam stále nechápavo sedel.

Autobus už dávno odišiel. Začalo pršať a vďaka dažďu už moje slzy nebolo vidno. Postavil som sa a začal pomaly kráčať mestom - sám, pomaly a vďačný za ten prudký dážď. Vďaka nemu si už moje slzy nikto nevšimol. Ak ten most spadne celý, dúfam, že bude pršať ešte dlho...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?